Ichtyologické průzkumy a transfery ryb a mihulí

Ichtyologické průzkumy provádíme v souladu se zákonem o rybářství č. 99/2004 Sb., a zákony č. 114/92 Sb. o ochraně přírody a krajiny, č. 254/01 Sb. o vodách.
Na tekoucích vodách využíváme k průzkumům metodu elektrolovu pomocí neseného bateriového či motorového agregátu dle nejvhodnějších metodik pro získání kvalitních dat pro potřeby zadavatele či účelu jejich budoucího využití. Tuto metodu elektrolovu využíváme také k průzkumu na vodách stojatých. Zde využíváme také odlovy pomocí zátahových sítí.
Výstupy (Programy projektu)
Transfer a založení populace mihule potoční

V rámci projektu podpory autochtonní druhů ryb a mihulí na území NP České Švýcarsko bylo provedeno založení nové populace v partiích řeky Křinice
Rozšíření a stabilizace populace karase obecného

V rámci projektu byl proveden průzkum vybraných tůní v NP České Švýcarsko a blízkém okolí. Cílem bylo nalézt vhodné zdrojové lokality s původní populací.
Repatriace střevle potoční (Phoxinus phoxinus)

V rámci území NP Českého Švýcarsku nebyly nalezeny zdrojové populace střevle potoční (Phoxinus phoxinus), které by bylo vhodné využít pro rozšíření do zájmových částí povodí.
Výskyt vranky obecné a mihule potoční - Morava

V rámci projektu Monitoring a celoplošné mapování EVD jako podklad pro dokončení návrhu soustavy Natura 2000 v ČR, proběhlo na podzim v roce 2013 mapování areálu výskytu zájmových druhů vranky obecné
Rozšíření vranky obecné v Krkonoších

V letech 2012 - 2013 proběhlo mapování na tocích v území EVL Krkonoše, které mělo přispět k poznání areálu rozšíření vranky obecné (Cottus gobio) v zájmovém území.
Zhodnocení rybích společenstev v CHKO Labské pískovce
Hlavním cílem této studie, realizované v roce 2013, bylo stanovení režimu a návrhu opatření na zlepšení či zachování stavu s ohledem na biotu vázanou na toto vodní prostředí...